נשירת שיער אצל נשים

אתר אינטרנט השתלת שיער
למרות שנשירת שיער נחשבת לבעיה נפוצה יותר אצל גברים, גם נשים סובלות מבעיה של נשירת שיער. מכיוון שאצל גברים לרוב השיער קצר יותר, בעיית נשירת שיער אצלם נראית יותר לעין, בעוד שאצל נשים השיער בדרך כלל ארוך יותר, ולכן מסתיר את הקרחות. עם זאת, נשים נוטות לייחס יותר חשיבות לשיער מלא ויפה, ולכן בדרך כלל מודאגות יותר כשהן סובלות משיער דליל או התקרחות.

נשירת שיער אצל נשים
הגורמים לנשירת שיער אצל נשים
בדומה לגברים, גם אצל נשים הגורם העיקרי לנשירת שיער הוא הגורם הגנטי. רמת ההורמון הגברי (טסטוסטרון) מתגברת אצל נשים עם הגיל, ומחמירה בעיקר בתקופת הפסקת המחזור. בגוף האדם נמצא האנזים אלפא 5 רדוקטז, הגורם לטסטוסטרון להפוך להורמון אחר, שרמה מוגברת ממנו גורמת לנשירת שיער. בנוסף לגורם הגנטי, ישנם עוד מגוון גורמים שמשפיעים על מצב השיער ועלולים לגרום לנשירה והתקרחות, כגון שינויים הורמונליים, מחלות עור, הפרעות בבלוטת התריס, מחלות הקשורות לדם ומפריעות לזרימתו לקרקפת, מצבי מתח ולחץ נפשיים, עישון, צריכה מוגברת של אלכוהול, גלולות למניעת הריון, כלור ועוד. גם שינויים מוגברים בתזונה, כגון דיאטות לא מבוקרות, עלולים לגרום לנשירת שיער.

נשירת שיער בעקבות טיפולים קוסמטיים
הטיפולים הקוסמטיים בשיער, הנפוצים בעיקר אצל נשים, מחלישים את השיער ועלולים בשלב מסוים לגרום לנשירתו. טיפולים אלה כוללים בין היתר צביעת שיער, חימצון והבהרה של השיער, החלקות שיער כימיות, סלסול של השיער ועוד.

נשירת שיער לאחר לידה
נשירת שיער כמספר חודשים לאחר הלידה היא תופעה שכיחה אצל מרבית הנשים. לכל שערה ישנם מספר שלבים לפני שהיא נושרת, ובזמן ההריון מצויה בגוף רמת הורמונים גבוהה יותר, הגורמת למרבית השערות להישאר זמן רב יותר בשלב שלפני הנשירה. לאחר ההריון רמת ההורמונים יורדת חזרה ומתאזנת, ולכן רוב השערות מסיימות את התהליך שלהן ונושרות באותו זמן, מה שנותן תחושה של נשירה מוגברת. מדובר בתופעה זמנית שבדרך כלל לא דורשת טיפול, ומסתדרת בעצמה לאחר מספר חודשים.

האם השתלת שיער מתאימה גם לנשים?
השתלת שיער מתאימה בהחלט גם לנשים. בדיוק כמו אצל גברים, בהשתלת שיער בשיטת NHI, נלקחים זקיקי שיער מאיזורים אחרים בגוף או מהחלק האחורי של הראש, ומושתלים בעדינות ובמקצועיות בקרקפת, באיזורי ההתקרחות. מדובר בהליך פשוט המתבצע ללא כאבים, ללא סכין, ללא תופעות לוואי וללא צלקות, המאפשר חזרה מיידית לשגרה. התוצאה הינה תוצאה הנראית טבעית לגמרי, ונותנת מראה של שיער מלא ללא קרחות.