הדמיית שיער

האם הדמיית שיער היא חלופה טובה להשתלה אמיתית?

הדמיית שיער אל מול השתלת שיער ומידע חשוב אודות נשירת שיער

מסרבים להיפרד מהשיער

אחד מתהליכי ההתבגרות הכואבים ביותר אצל גבר, הינו הרגע בו שיערו מתחיל לנשור בקצב אשר מעיד על התקרחות הולכת וקרבה. גברים רבים מדווחים על תחושות קשות של דחייה, חוסר מוטיבציה, דכדוך וירידה בביטחון העצמי, אולם כיום ישנם אינספור טיפולים אשר יכולים לעזור הן בהאטת קצב נשירת השיער והן במתן פיתרון אסתטי לבעיית הנשירה. האמת הפשוטה היא שהשתלת שיער מוצלחת תיראה הרבה יותר טוב והרבה יותר אמיתי וטבעי מאשר הדמיית שיער.

כמה עובדות על שיער ועל נשירתו

לאדם ממוצא יש בין 100 ל- 120 אלף שיערות בריאות על הקרקפת, נשירת שיער תקינה היא מצב בו מידי יום נושרות בין 50 ל – 100 שיערות מהראש, מעל כמות זו נחשבת הנשירה לנשירה מוגברת אשר מביאה להידללות השיער ואף להתקרחות. קצב צמיחת השיערות הוא 12.4 מ"מ בממוצא בחודש, אולם בחודשי הקיץ השיער צומח מהר יותר. נשירת שיער מוגברת עלולה להתחיל בגיל צעיר מאוד, אולם בגיל המעבר (50) קצב הנשירה גדל הן אצל גברים והן אצל נשים. עובי השיערה, קצב צמיחתה וצפיפות השיערות על הקרקפת מושפעים מגנטיקה בלבד, על כן כאשר מאבחנים נשירת שיער יש לבחון כל מקרה לגופו.

הדמיית שיער

הסיבות העיקריות לנשירת שיער מוגברת

נשירת שיער נגרמת מסיבות רבות, כמובן שלגניטה ישנה חשיבות מכרעת, אולם בכדי לבדוק את הסיבה האמיתית להתקרחות יש לערוך בדיקות דם ואיבחונים אשר יספקו מידע עמוק יותר לכל מקרה ומקרה של התקרחות. נשירת שיער עלולה להיות תוצאה של לחץ נפשי, נטילת תרופות מסויימות, בעיות בעור הקרקפת, תזונה לקוייה, עישון ואלכוהול, חוסר איזון הורמונאלי או בעיות רפואיות אחרות. אם כן, גורמים רבים עלולים להביא להתקרחות, כך גם שיטות הטיפול בבעייה הן רבות, כאשר לא כולן מתאימות לכל אחד.

מהם הפתרונות המוצעים כיום לבעיית ההתקרחות?

כיום ישנה קשת גדולה של פתרונות הן לגברים והן לנשים אשר סובלים מנשירת שיער מוגברת, הפתרונות מגיעים הן מהכיוון הרפואי והן מהכיוון האסתטי. מבחינה רפואית ישנן מספר חברות אשר הוציאו תכשירים המבטיחים כי מפחיתים את קצב נשירת השיער ואף תכשירים המבטיחים כי יצמח שיער חדש, אולם יש לבדוק את התכשירים לעומק, לא כל תכשיר אשר יוצא לשוק ומבטיח הרים וגבעות אכן עומד בהטחותיו ולחלק ניכר מהתכשירים ישנן תופעות לוואי. מבחינה אסתטית ישנם פיתרונות ברורים יותר, כאשר הפיתרון הותיק ביותר הינו חבישת פיאה או כובע, והפיתרון החדיש ביותר נכון להיום הינו הדמיית שיער וכיום אנשים רבים מעדיפים את טיפול הדמיית השיער מכיוון שמאגד בו יתרונות רבים מול חסרונות מעטים בלבד.
לבסוף

אנו ממליצים לכם לעשות השתלת שיער אם אתם מתאימים לכך. השתלה מוצלחת תיתן לכם שיער אמיתי אשר גודל מיום ליום ו75% מהשיערות המושתלות אינן נושרות אף פעם. הדמייה יכולה להיות פתרון טוב אך אינה חלופה לדבר האמיתי.