פתרונות לגברים ונשים עם נשירת שיער

פתרונות נשירת שיער ושיער דליל

נשירת שיער

ישנן מספר שיטות שונות לטיפול בתופעה של נשירת השיער כאשר השיטה המוצלחת היא השתלת שיער. נשירת שיער זהו תהליך הדרגתי ברוב המקרים המאפיין את הגברים וידוע כי ישנם מספר גורמים המשפיעים על קצב הנשירה וסוג הנשירה.

הגורם הידוע והנפוץ ביותר הוא הגנטיקה של האדם כאשר ההשפעה נובעת בדרך כלל מקירבה משפחתית של אדם נוסף מקריח במשפחה ולכן אין לנו ממש שליטה כשמדובר בתופעה זאת הנקראת גם "התקרחות גברית טיפוסית". במשך השנים פיתחו המדענים ואנשים הסובלים מבעייה זו המון שיטות ותכשירים על מנת למנוע את תהליך נשירת השיער או לפחות להאיט אותה אך כמעט תמיד התוצאות היו לא מספקות או חלקיות בלבד, שיטת השתלת שיער התחילה להתבצע בשנות השמונים ותפסה תאוצה בשנות התשעים אך עדיין היה אפשר לראות מושתלים לא מסופקים והיו לכך סיבות רבות.

חשוב לדעת כי כאשר ישנה נשירת שיער מדובר על איבוד רב של שיער קיים כאשר רוב השיער נושר לצמיתות ולא חוזר שוב לצמוח מחדש. בתחלית האלף הנוכחי התחום תפס תאוצה גבוהה ולכן אנו יכולים לראות שיש מענה שנותן תוצאות טבעיות ביותר וזאת מפני השתכללות הלמידה והמחקר בנושא. ישנן לא מעט מרפאות בעולם היום המבצעות הליכים מגוונים אך חשוב להבין שהניסיון והוותק של הרופא הם עניין מכריע בבחירת הרופא אותו אנו בוחרים בכדי להגיע לפתרון.

בשנים האחרונות התופעה של נשירת שיער בקרב הישראלים הולכת וגדלה ויש רבים הטוענים שזהו הגנים של העם היהודי אך יבואו אחרים ויטענו כי מדובר באקלים הישראלי. זה לא סוד שאנו מביטים בתמונות הישנות של המשפחה שלנו ורואים את רעמת השיער שהיתה חלק בלתי נפרד מרוב הגברים בתמונות, היום המצב שונה לגמרי ברחוב הישראלי ונדמה לפעמים כי חלק לא קטן מהגברים מראה סימני התקרחות בשלב בינוני עד מתקדם. לא תמיד אנו יכולים לדעת את הסיבה הספציפית לנשירת שיער אצל גברים או אצל נשים אך השורה התחתונה היא שהיום יש פתרון שיכול להיות מתאים כמעט לעל אדם.

נשירת שיער היא תופעה הקיימת גם בקרב המין הנשי אך אנו רואים כי תהליך הנשירה הרבה יותר הדרגתי ולפעמים גם יכול להימשך כל החיים, כמעט תמיד הנשירה תתחיל בשלב מאוחר יחסית בחיי האישה. ידוע כי גם נשים יכולות להיות מתאימות להשתלת שיער אך כדאי לבדוק מה הוא סוג הנשירה מפני שישנם תכשירים המתאימים לפתרון הבעיה.

לסיכום, בעזרת מחקרים רבים אנו יודעים היום יותר מתמיד על נשירת שיער, הסיבות לנשירה ומציאת הפתרון האולטימטיבי אשר מתאים ביותר לגברים ולנשים.