תהליך ההחלמה של ניתוח השתלת שיער

תהליך ההחלמה של ניתוח השתלת שיער

בניגוד לשיטות השתלת השיער האחרות, בהן מקבל המטופל תרופות ומשככי כאבים, לניתוח השתלת שיער בשיטת NHI זמן החלמה קצר ופשוט ביותר, שלא מלווה בכאבים בדרך כלל. בניתוח אין סכין ולא מתבצע חיתוך, ולכן אין צורך בתפרים ולא נשארות צלקות. המטופל משוחרר הביתה עוד באותו היום, ויכול לחזור לפעילות מלאה כבר לאחר מספר ימים.

לאחר הניתוח מומלץ לגעת בשיער כמה שפחות. על המטופל להימנע מחשיפת השיער לקרני השמש למשך כשבועיים מיום הניתוח. לצורך ההימנעות מומלץ להשתמש בכובע כאשר יוצאים מהבית. על הכובע להיות רחב ולא צמוד מדי לאזור הניתוח, על מנת לא לעצור את זרימת הדם. במהלך תקופה זו, מומלץ גם להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת.

בזמן השינה בימים הראשונים, יש להשתדל לא לישון על האזור המושתל עד כמה שאפשר, על מנת לא להפעיל עליו לחץ. יש להמתין יום עד יומיים לאחר הניתוח, ורק אז, בהתייעצות רופא, ניתן לחפוף את השיער. במשך השבועיים הראשונים יש לחפוף את השיער בעדינות ולא לקרצף. אין להשתמש במייבש שיער, על המטופל להניח לשיער להתייבש לבד באופן טבעי.

לאחר ניתוח השתלת שיער עלולה להיווצר נפיחות באזור המצח והעיניים, שתעבור תוך מספר ימים. במקרים מסוימים עלולים להופיע גם פצעים קטנים באזור הראש. בפצעים אלה אסור לגעת. הם יגלידו מיד, וינשרו לבד לאחר תקופה של כשבוע עד שבועיים. לאחר מכן לא ישארו צלקות, ולא ישארו סימנים לכך שהמטופל עבר טיפול השתלת שיער כלשהו. בשיטת NHI נלקח השיער המושתל מאזורים שונים בגוף בצורה חכמה, כך שגם האזורים התורמים ישארו בצורתם הטבעית, ולא יופיע עליהם כל סימן לכך שנלקח מהם שיער.

לאחר כשבועיים עד חודש מיום הניתוח, ינשור השיער המושתל, אך זקיקי השערה ישארו בפנים ויצמחו מחדש מאוחר יותר. השיער המושתל יתנהג כמו שיער רגיל, וניתן יהיה לחפוף אותו או לספר אותו כמו כל שיער טבעי. צמיחת השיער המחודשת תתחיל כחודשיים עד שלושה לאחר ההשתלה, ותימשך לתקופה של כשנה, עד לתוצאות הסופיות.

החלמה השתלת שיער